Jdi na obsah Jdi na menu

Proč být členem Odborové organizace?

 

Jednotlivý zaměstnanec toho příliš ve vztahu k zaměstnavateli neprosadí. Proto vám členství v našem organizovaném kolektivu zajišťuje ochranu zaměstnaneckých práv a nároků, možnost porad a konzultací v případě vašich problémů a jejich řešení. A že těch problémů se může při naší práci vyskytnout celá řada, to jistě všichni víte.

 

Odborová organizace je zástupcem všech zaměstnanců. Nasloucháme vašim názorům a podnětům ke zlepšení pracovních podmínek a snažíme se je prostřednictvím kolektivního vyjednávání uvést v život.  

 

Budeme rádi když nám pomůžete v další práci svou podporou a vstupem do základní organizace odborového svazu DOSIA Dopravního podniku města Ústí nad Labem s.r.o.. Ať už jste z jakéhokoli provozu společnosti, nenechte rozhodovat o vás ty ostatní. Jsme všichni zaměstnanci jedné společnosti, tak spojme naše síly a jednejme jako jeden nerozdělitelný celek. V jednotě je síla.

Svým členstvím vyjadřujete podporu naší činnosti a usnadňujete pozici pro jednání se zaměstnavatelem. Odborová organizace je jako jediná oprávněna uzavřít se zaměstnavatelem Kolektivní smlouvu, ve které jsou upraveny výhodnější pracovní podmínky a zaměstnanecké benefity.

 

Zákoník práce a další právní předpisy dávají odborové organizaci řadu oprávnění vůči zaměstnavateli v pracovně-právních vztazích, díky nimž lze tak velmi efektivně hájit práva zaměstnanců.

 

V současném společenském trendu hrozí neopodstatněné snižování sociální ochrany a zhoršení pracovních podmínek zaměstnanců na úkor kapitálu. Odbory se snaží negativním dopadům těchto změn předejít nebo je alespoň zmírnit

Sociální dialog na všech úrovních slouží jednoznačně k tomu, aby spolu partneři jednali a snažili se nalézt řešení cestou kompromisu. Mějme na paměti, že zaměstnanec i zaměstnavatel jsou na sobě závislí a proto nemohou jeden bez druhého existovat. 

 

 

Pouze členům však poskytujeme nadstandardní servis v podobě např. bezplatného právního poradenství, zprostředkování bezplatné právní pomoci vč. zastupování před soudem či sociální pomoci v tíživých životních situacích.